Działaj lokalnie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce Partnerstwo dla Doliny Baryczy
Get Adobe Flash player
Galeria
SONDY
Czy podoba Ci się plac zabaw w Olszówce?
 

10 kwietnia 2011 r. o godz. 16:00 odbyło się nad naszym wiejskim stawem spotkanie miłośników wędkarstwa i opiekunów stawu.

Celem spotkania było przedyskutowanie planów, związanych z pracami nad stawem w bieżącym roku, określenie wysokości składki na narybek, ustalenie terminu wiosennych prac porządkowych wokół stawu. Grupa mieszkańców zgłosiła także propozycję wzięcia udziału przez nasze sołectwo w konkursie ,,Działaj Lokalnie VIII" i zagospodarowanie z uzyskanych funduszy terenu wokół stawu (np. budowa ławek, altany, pomostu) oraz zorganizowanie sołeckiej imprezy wędkarskiej - zawodów wędkarskich, połączonych ze wspólnym biesiadowaniem.

Nasi wędkarze okazali się bardzo chętni zarówno do podjęcia się prac porządkowych w dniu 15 kwietnia 2011 r., jak i do czynnego udziału w przygotowaniu wniosku i udziału w konkursie,,Działaj Lokalnie VIII".

W piątek 15 kwietnia 2011 r. wykonane zostały prace porządkowe nad stawem - uprzątnięto teren wokół stawu. Dzięki obecności licznej grupy mężczyzn i przyniesieniu profesjonalnego sprzętu, a także dzięki ładnej pogodzie, po kilku dniach silnych wiatrów i deszczu, prace udało się wykonać w ciągu zaledwie dwóch godzin.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii - Prace nad stawem.

 
Dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez "Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce" oraz Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy".